Ukmergės globos centras

..........................................................

Vaikų globa

El. paštas Spausdinti PDF

Ukmergės globos centro ir Tulpiakiemio dienos centro vaikai lankėsi Valstybės pažinimo centre

Vasario 16 dieną Ukmergės globos centro bei Tulpiakiemio dienos centro vaikai dalyvavo Valstybės pažinimo centre organizuojamame edukaciniame užsiėmime „Žaidžiame valstybę". Tik atvykus, visus maloniai pasitiko šio Centro darbuotojai, kurie pasiūlė vaikams iš pradžių susipažinti su Valstybės pažinimo centro modernia edukacine erdve, ant sienų suprojektuotomis reikšmingų Lietuvai laikotarpių vizualizacijomis. Vaikai susidomėję ieškojo planšetėse unikalių eksponatų aprašymų, žiūrėjo vaizdo bei garso medžiagą apie mūsų valstybę. Visus susirinkusius nustebino pirmosios šalies ponia Dianos Nausėdienės pasirodymas salėje. Pasveikinusi su švente, D. Nausėdienė motyvavo vaikus siekti savo tikslų, svajonių, ragino skaityti daug knygų bei aktyviai domėtis, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Atsisveikinę su netikėta viešnia, vaikai įsitraukė į pilietiškumą ugdantį edukacinį užsiėmimą. Jo metu turėjo galimybę ne tik susipažinti, už ką valstybėje atsakingi Seimas, Vyriausybė ir Prezidentas, bet ir itin įdomaus žaidimo metu, įsitraukė į svarbiausius demokratinius procesus: rinkimus ir įstatymų priėmimą. Tikrų tikriausių rinkimų metu, su tikromis rinkiminėmis kalbomis, balsavimo biuleteniais ir balsadėže, buvo išrinktas prezidentas, net ne žmogus, o gyvūnas. Miško žvėrelių komandos susipažino su seimo darbu, balsavimo metu rinko sau palankius įstatymus bei išklausė jų pačių išrinkto prezidento nuomonės apie žvėrelių seimo darbą.
Po edukacijos vaikai sugrįžo pilni įspūdžių, geros nuotaikos, nešini dovanomis.

Globos centro socialinė darbuotoja Jovita Stamulienė

1-sv3 sv


 

Kaziuko mugė

Kovo 4-ą dieną Kaziukas atkeliavo nešinas pavasariškos nuotaikos.Kaziuko mugės metu, skambant liaudiškai muzikai, visi šurmuliavo, derėjosi, pinigus leido… Visko priragavome: ir Kaziuko pyrago, ir barankų, sausainių bei riestainių, net akys raibo nuo skanėstų įvairovės. Taip pat įsigijome vaikų rankomis lipdytų molio dirbinių, piešinių, atvirukų, verbų.

20150304 151143 20150304 152117

20150304 152239 20150304 152323


Užgavėnių šventė Siesikuose

uzgavenes 1 uzgavenes 2

uzgavenes 4 uzgavenes 3

uzgavenes 5 uzgavenes 6


Mūsų vėliava pasaulio krepšinio čempionate

Jonas Kazlauskas Jonas Maciulis

Jonas Valanciunas KsystofDarjus Lavrinovic

Mindaugas Kuzminskas Simas Jasaitis


Balionų mūšis

Mūšiai, kovos mums dažnai asocijuojasi su smurtu ir jėga. Šiame mūšyje to nebuvo, garsiai skambėjo vaikų juokas, virė emocijos. Į mūšį drąsiai stojo ir šeimynų ugdytojai, vyko kovos be taisyklių. Nugalėjo draugystė.

 


Amatų dienos

Nuo seno lietuvių liaudies dainose vaikai mini įvairias profesijas: mano tėvelis buvo kalvelis, sėjau rūtą, sėjau mėtą, turiu laivelį mažą … man jį padarė tėtis, kad pirmininku būčiau ir t.t. Mūsų vaikai auklėtojų padedami ir dirba ir meistrauja, reiškia savo kūrybiškumą, gebėjimus.


Piešiniai ant asfalto

Piešdami išreiškiame savo mintis, jausmus, norus, svajones. Mūsų vaikų akys, piešiant vasarą, švietė saule, svajonės kilo iki žydro dangaus, o viltys bėgo vaivorykštės tiltu į savo didelį gyvenimo tikslą…


Joninių šventė

Joninės – Rasos mūsuose švenčiamos nuo pagonybės laikų. Mūsų globos namuose, kaip ir kasmet, šiemet buvo pinami vainikai, rišamos kupolės, kurenamas laužas. Tradiciniai šventiniai žaidimai, rateliai, raliavimai džiugino tiek vaikus, tiek suaugusius. Smagu, kad vaikai noriai mokosi puoselėti savo protėvių papročius.

 


Savaitė be patyčių

Veiksmo savaitės Be patyčių renginys mūsų namuose vyko šiltą kovo popietę. Šeimynų bei darbuotojų komandos išradingai ir kūrybingai supažindino su patyčių problema ir galimais sprendimo būdais, pateikė savo atsakymus, vaidino problemines situacijas, kūrė savo šeimynos šūkius prieš nedoras patyčias. Mes norėjome, kad visi išgirstų žinutę: „Patyčios nėra normalus reiškinys, apie jas būtina kalbėti, kovoti ir tai yra sveikos bendruomenės ypatumas". Dar pieš renginį pieštų rankyčių juosta byloja, jog dauguma mūsų vaikų ir darbuotojų nenori būti smurtautojais, nenori būti ir aukos. Buvo pasveikinti bei apdovanoti vaikai, kurie gali ir nori bendrauti nesityčiodami iš kitų. Garbioji komisija, suskaičiavusi šeimynų surinktus balus, paskelbė viktorinos nugalėtojus – Vilties šeimyną. II-ąją vietą užėmė Vėjo šeimyna, o III –ąją – Žaibo šeimynos komanda.

bepatyciu1 bepatyciu4


Kaziuko mugė

Kovo 6 d. globos namuose vyko Kaziuko mugė. Šventėje koncertavo Meno mokyklos mokiniai, kurie gražiomis melodijomis linksmino visus. Visos šeimynos ruošėsi mugei, gamino papuošalus ir įvairius rankdarbius, lipdė molio gaminius, kepė pyragus, sausainius. Mugės metu akis džiugino prekių gausybė ir įvairovė. Mugės metu buvo parduodama, perkama ir mainomasi. Šypsenos veiduose skleidė gerą nuotaiką. Išleidę pinigus, pasilinksminę išsiskirstėme į savo šeimynas dalintis įspūdžiai ir girtis pirkiniais.

alt alt


Kovo mėn. globos namų vaikai dalyvavo verslininko Andrej Sokolov organizuotame rankdarbių konkurse. Geriausių darbelių autoriams buvo įteikti prizai – bilietai į Ukmergėje vyksiantį italų vokalisto Boris Savoldelli koncertą.

alt alt

alt alt


Bulviakasis

Ruduo ne tik džiugina žmogų krintančiais margaspalviais lapais, ne tik palydi paukščius į šiltus kraštus, bet ir apdovanoja gausiu miško gėrybių bei žmogaus rankomis užaugintu derliumi. Tiek maži, tiek dideli, pasiraitoję rankoves, puola į darbus. Ir mūsų globos namų vaikai nuo visų neatsilieka. Spalio pradžioje vykome pas Siesikų miestelyje gyvenantį ūkininką Antaną Maželį į bulviakasį. Vaikai smalsiai stebėjo, kaip kratomos bulvės. Po darbo smagu buvo pasivažinėti traktoriumi. Maloniai svečius pasitiko ir ūkininko žmona Regina – pavaišino vaikus obuoliais, saldainiais. Visi smagiai laiką leidome prie liepsnojančio laužo, žarijose kepėme bulves. Kad sočiau būtų, bulviakasio šeimininkai vaikams negailėjo naminių rūkytų lašinių, pačių užaugintų pomidorų. Namo važiavome nors ir pavargę, bet smagiai – su dainomis, mat užsidirbome net 12 maišų bulvių.

bulviakasis1 bulviakasis2


Pabaisko regata

Rugpjūčio 10 d. Žirnajų ežere vyko Pabaisko regata 2013. Regatoje dalyvavo globos namų būriavimo būrelio sportininkai, vadovaujami trenerio Nerijaus Pozniako.
Jachtų klasėje 1-ą vietą laimėjo Armandas Mišinas, 3-ią vietą — Žygimantas Dilalis.
Jaunių grupėje 2-ą vietą laimėjo Rokas Kuznecovas, 3-ią vietą — Deimantas Mišinas.

zirnajai1 zirnajai2

zirnajai3 zirnajai4

 

zirnajai7 zirnajai8


Amatų dienos

Paskutinėmis karštomis birželio dienomis vaikų globos namuose vyko Amatų dienos. Tai buvo tarsi tęsinys įvairių renginių, kurie vyko šį mėnesį. Vaikai, ugdytojų padedami, pynė pinikus (ugdytoja Ala), siuvo virtuvines prijuostes iš skiautelių (ugdytoja Aurelija), vėlė iš vilnos įdėkliukus mobiliems telefonams (ugdytoja Edita), gamino natūralų dekoratyvinį muilą (ugdytoja Vita) bei vėrė iš karoliukų įvairius papuošalus (ugdytoja Sabina). Ugdytiniai noriai įsijungė į šią veiklą ir visus nustebino savo rankomis gamintais darbeliais.Netverdami smalsumu skubėdavome į šeimynas, kad pamatyti ir išmokti to, ką kiti daro. Ir kaip visada būna – pritrūkome.... laiko. Visi pasitarę, šią, ypač naudingą veiklą, nusprendėme pratęsti ir kitais vasaros mėnesiais. Su nekantrumu laukiame ir kitų kolegų dalyvavimo. Surengta darbelių parodėlė nustebino įvairumu. Žinoma, tai ne Kaziuko mugė, bet buvo labai įdomu bei naudinga.

amatai1 amatai3 amatai4


Kelionė į Anykščius

Birželio 22d. Vėjo, Aitvarų, Vilties ir Žaibo šeimynų ugdytiniai kartu su ugdytojais S.Aukštuoliene, A.Umbrasiene, N.Šnioka vyko į edukacinę kelionę po Anykščių kraštą. Aplankėme Arklio muziejų, Laimės žiburį, Puntuko akmenį, smagiai lėkėme vasaros rogučių trasa, pietavome picerijoje, o dienos nuovargį nuplovėme Anykščių baseine „Bangenis". Visi grįžome pilni įspūdžių.
Už galimybę apsilankyti Vasaros rogučių trasoje esame dėkingi trasos administracijai ir aptarnaujančiam personalui. Už apsilankymą Arklio muziejuje dėkingi muziejaus administracijai, o už apsilankymą baseine „Bangenis" dėkojame direktorei Sonatai Veršelienei.

anyksciai1 anyksciai6


Sporto šventė

Vasaros atostogos vaikų globos namuose prasidėjo nuo linksmosios sporto šventės, kuri įvyko š.m. birželio 11 d. popietę. Visų šeimynų vaikus į ją pakvietė Aitvarų šeimynos soc.darbuotoja A.Umbrasienė. Jai talkino Sporto centro treneriai – V.Kočetovas ir R.Lenartavičius. Renginio metu vyko linksmosios estafetės, kamuolio metimas į kibirą, mini glofo varžybėlės, smiginio bei šaudymo varžybos. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti saldainiais, o taikliausieji ir greičiausieji apdovanoti direktoriaus įsteigtais prizais ir diplomais. Vasaros atostogos dar tik prasidėjo, o mūsų dar laukia daug įvairių renginių, švenčių, išvykų.

sporto3 sporto4


Atvirų durų diena Gedimino štabo batalione

Š. m. Gegužės 8-tą dieną Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena, į kurią buvo pakviesti Vilniaus miesto bei aplinkinių rajonų vaikai. Į šią šventę vykome ir mes – Ukmergės vaikų globos namų ugdytiniai. Renginį pradėjo reprezentacinis Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestras. Vaikus sužavėjo Viduramžių Lietuvos karių kova su peiliais, kalavijais, ietimi. Stebėjome Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir Gyvosios istorijos klubo „Varingis“ parodomąsias programas. Smagu buvo iš arti apžiūrėti bataliono ginkluotę, techniką, pasėdėti už vairo. Vaikai noriai dalyvavo karinėse estafetėse, šaudė iš pneumatinių šautuvų. Renginio pabaigoje vaikai vaišinosi kareiviška koše. Grįžome pilni įspūdžių, bei geros nuotaikos.

kar1 kar2

 


Užgavėnės

Užgavėnių tradicijos - senos ir žinomos visoje Europoje. Šios šventės metu vejama žiema, taip tikimasi kuo greičiau sulaukti pavasario.
Tad vasario 12-ąją Ukmergės vaikų globos namuose šurmuliavo persirengėliai ir kiti šventės dalyviai. Aitvarų ir Vėjo šeimynų personažai: čigonėlės, velniukai, „ubagėliai", raganėlės, užeidami į kiekvieną šeimyną, kvietė visus į kiemą. Visi kartu - dainuodami, šokdami ir išdykaudami - iš kiemo vijome žiemą, kvietėme pavasarį greičiau ateiti. Užgavėnių šūkis „Žiema žiema, bėk iš kiemo" antradienį skambėjo labai garsiai. Kokios Užgavėnės be tradicinės Lašininio ir Kanapinio kovos, kurią šįkart laimėjo Kanapinis. Gavėnas ir kitų negandų likučiai buvo sudeginti ant laužo.

1 alt

3 45

Atnaujinta Ketvirtadienis, 19 Kovas 2020 21:48  

Adresas: Vilniaus g. 87, LT–20170 Ukmergė
Kodas: 190990058
Elektroninis paštas: info@ugcentras.lt  
Telefonas: +370 663 13637
Telefonas nedarbo laiku: +370 646 10645

Darbo laikas:
Pirmadienis — ketvirtadienis 800—1700
penktadienis 800—1545
Pietūs: 1200—1245


Projektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
ekskursija4.jpg