Ukmergės globos centras

..........................................................

Vaikų globa

Spausdinti PDF

Ukmergės globos centro ir Tulpiakiemio dienos centro vaikai lankėsi Valstybės pažinimo centre

Vasario 16 dieną Ukmergės globos centro bei Tulpiakiemio dienos centro vaikai dalyvavo Valstybės pažinimo centre organizuojamame edukaciniame užsiėmime „Žaidžiame valstybę". Tik atvykus, visus maloniai pasitiko šio Centro darbuotojai, kurie pasiūlė vaikams iš pradžių susipažinti su Valstybės pažinimo centro modernia edukacine erdve, ant sienų suprojektuotomis reikšmingų Lietuvai laikotarpių vizualizacijomis. Vaikai susidomėję ieškojo planšetėse unikalių eksponatų aprašymų, žiūrėjo vaizdo bei garso medžiagą apie mūsų valstybę. Visus susirinkusius nustebino pirmosios šalies ponia Dianos Nausėdienės pasirodymas salėje. Pasveikinusi su švente, D. Nausėdienė motyvavo vaikus siekti savo tikslų, svajonių, ragino skaityti daug knygų bei aktyviai domėtis, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Atsisveikinę su netikėta viešnia, vaikai įsitraukė į pilietiškumą ugdantį edukacinį užsiėmimą. Jo metu turėjo galimybę ne tik susipažinti, už ką valstybėje atsakingi Seimas, Vyriausybė ir Prezidentas, bet ir itin įdomaus žaidimo metu, įsitraukė į svarbiausius demokratinius procesus: rinkimus ir įstatymų priėmimą. Tikrų tikriausių rinkimų metu, su tikromis rinkiminėmis kalbomis, balsavimo biuleteniais ir balsadėže, buvo išrinktas prezidentas, net ne žmogus, o gyvūnas. Miško žvėrelių komandos susipažino su seimo darbu, balsavimo metu rinko sau palankius įstatymus bei išklausė jų pačių išrinkto prezidento nuomonės apie žvėrelių seimo darbą.
Po edukacijos vaikai sugrįžo pilni įspūdžių, geros nuotaikos, nešini dovanomis.

Globos centro socialinė darbuotoja Jovita Stamulienė

1-sv3 sv


Užgavėnių šventė Siesikuose

uzgavenes 1 uzgavenes 2

uzgavenes 4 uzgavenes 3

uzgavenes 5 uzgavenes 6


Mūsų vėliava pasaulio krepšinio čempionate

Jonas Kazlauskas Jonas Maciulis

Jonas Valanciunas KsystofDarjus Lavrinovic

Mindaugas Kuzminskas Simas Jasaitis


Balionų mūšis

Mūšiai, kovos mums dažnai asocijuojasi su smurtu ir jėga. Šiame mūšyje to nebuvo, garsiai skambėjo vaikų juokas, virė emocijos. Į mūšį drąsiai stojo ir šeimynų ugdytojai, vyko kovos be taisyklių. Nugalėjo draugystė.


Amatų dienos

Nuo seno lietuvių liaudies dainose vaikai mini įvairias profesijas: mano tėvelis buvo kalvelis, sėjau rūtą, sėjau mėtą, turiu laivelį mažą … man jį padarė tėtis, kad pirmininku būčiau ir t.t. Mūsų vaikai auklėtojų padedami ir dirba ir meistrauja, reiškia savo kūrybiškumą, gebėjimus.


Piešiniai ant asfalto

Piešdami išreiškiame savo mintis, jausmus, norus, svajones. Mūsų vaikų akys, piešiant vasarą, švietė saule, svajonės kilo iki žydro dangaus, o viltys bėgo vaivorykštės tiltu į savo didelį gyvenimo tikslą…


Joninių šventė

Joninės – Rasos mūsuose švenčiamos nuo pagonybės laikų. Mūsų globos namuose, kaip ir kasmet, šiemet buvo pinami vainikai, rišamos kupolės, kurenamas laužas. Tradiciniai šventiniai žaidimai, rateliai, raliavimai džiugino tiek vaikus, tiek suaugusius. Smagu, kad vaikai noriai mokosi puoselėti savo protėvių papročius.


Savaitė be patyčių

Veiksmo savaitės Be patyčių renginys mūsų namuose vyko šiltą kovo popietę. Šeimynų bei darbuotojų komandos išradingai ir kūrybingai supažindino su patyčių problema ir galimais sprendimo būdais, pateikė savo atsakymus, vaidino problemines situacijas, kūrė savo šeimynos šūkius prieš nedoras patyčias. Mes norėjome, kad visi išgirstų žinutę: „Patyčios nėra normalus reiškinys, apie jas būtina kalbėti, kovoti ir tai yra sveikos bendruomenės ypatumas". Dar pieš renginį pieštų rankyčių juosta byloja, jog dauguma mūsų vaikų ir darbuotojų nenori būti smurtautojais, nenori būti ir aukos. Buvo pasveikinti bei apdovanoti vaikai, kurie gali ir nori bendrauti nesityčiodami iš kitų. Garbioji komisija, suskaičiavusi šeimynų surinktus balus, paskelbė viktorinos nugalėtojus – Vilties šeimyną. II-ąją vietą užėmė Vėjo šeimyna, o III –ąją – Žaibo šeimynos komanda.

bepatyciu1bepatyciu4


Kaziuko mugė

Kovo 6 d. globos namuose vyko Kaziuko mugė. Šventėje koncertavo Meno mokyklos mokiniai, kurie gražiomis melodijomis linksmino visus. Visos šeimynos ruošėsi mugei, gamino papuošalus ir įvairius rankdarbius, lipdė molio gaminius, kepė pyragus, sausainius. Mugės metu akis džiugino prekių gausybė ir įvairovė. Mugės metu buvo parduodama, perkama ir mainomasi. Šypsenos veiduose skleidė gerą nuotaiką. Išleidę pinigus, pasilinksminę išsiskirstėme į savo šeimynas dalintis įspūdžiai ir girtis pirkiniais.

alt alt


Kovo mėn. globos namų vaikai dalyvavo verslininko Andrej Sokolov organizuotame rankdarbių konkurse. Geriausių darbelių autoriams buvo įteikti prizai – bilietai į Ukmergėje vyksiantį italų vokalisto Boris Savoldelli koncertą.

alt alt

alt alt


Bulviakasis

Ruduo ne tik džiugina žmogų krintančiais margaspalviais lapais, ne tik palydi paukščius į šiltus kraštus, bet ir apdovanoja gausiu miško gėrybių bei žmogaus rankomis užaugintu derliumi. Tiek maži, tiek dideli, pasiraitoję rankoves, puola į darbus. Ir mūsų globos namų vaikai nuo visų neatsilieka. Spalio pradžioje vykome pas Siesikų miestelyje gyvenantį ūkininką Antaną Maželį į bulviakasį. Vaikai smalsiai stebėjo, kaip kratomos bulvės. Po darbo smagu buvo pasivažinėti traktoriumi. Maloniai svečius pasitiko ir ūkininko žmona Regina – pavaišino vaikus obuoliais, saldainiais. Visi smagiai laiką leidome prie liepsnojančio laužo, žarijose kepėme bulves. Kad sočiau būtų, bulviakasio šeimininkai vaikams negailėjo naminių rūkytų lašinių, pačių užaugintų pomidorų. Namo važiavome nors ir pavargę, bet smagiai – su dainomis, mat užsidirbome net 12 maišų bulvių.

bulviakasis1 bulviakasis2


Pabaisko regata

Rugpjūčio 10 d. Žirnajų ežere vyko Pabaisko regata 2013. Regatoje dalyvavo globos namų būriavimo būrelio sportininkai, vadovaujami trenerio Nerijaus Pozniako.
Jachtų klasėje 1-ą vietą laimėjo Armandas Mišinas, 3-ią vietą — Žygimantas Dilalis.
Jaunių grupėje 2-ą vietą laimėjo Rokas Kuznecovas, 3-ią vietą — Deimantas Mišinas.

zirnajai1 zirnajai2

zirnajai3 zirnajai4

zirnajai7 zirnajai8


Užgavėnės

Užgavėnių tradicijos - senos ir žinomos visoje Europoje. Šios šventės metu vejama žiema, taip tikimasi kuo greičiau sulaukti pavasario.
Tad vasario 12-ąją Ukmergės vaikų globos namuose šurmuliavo persirengėliai ir kiti šventės dalyviai. Aitvarų ir Vėjo šeimynų personažai: čigonėlės, velniukai, „ubagėliai", raganėlės, užeidami į kiekvieną šeimyną, kvietė visus į kiemą. Visi kartu - dainuodami, šokdami ir išdykaudami - iš kiemo vijome žiemą, kvietėme pavasarį greičiau ateiti. Užgavėnių šūkis „Žiema žiema, bėk iš kiemo" antradienį skambėjo labai garsiai. Kokios Užgavėnės be tradicinės Lašininio ir Kanapinio kovos, kurią šįkart laimėjo Kanapinis. Gavėnas ir kitų negandų likučiai buvo sudeginti ant laužo.

1 alt


5

 

fb

Projektai

esfivp i 1 1

vaikai yra vaikai baneris250x204

paslaugu seimai pletra